Eti Matik'i sosyal medyada takip etmek ister misiniz?

EVET HAYIR
  • Deterjan, yüzey aktif özelliği sayesinde temizlik sağlayan, toz, sıvı, tablet veya krem formda olabilen kimyasal maddedir. Diğer bir ifade ile deterjanlar “yüzey aktif” özelliğe sahip maddelerden oluşan bir karışımdır. Temizleme görevini deterjanların içeriğinde bulunan yüzey aktif maddeler, enzimler, köpük düzenleyiciler, güçlendiriciler yapmaktadır.

 

img_divider

- Bor türevlerinin temizlik ürünlerine kazandırdığı avantajlar;

 Alkali tamponlama ve pH kontrolü,
  Su yumuşatma,
  Yüzey aktif maddesinin performansını arttırma,
  Kirin yüzeye yeniden yapışmasını önleme,
  Çamaşır ağartmadır. 

[/collapse]
- Birçok farklı şekillerde çamaşır deterjanları, ev veya endüstriyel tipi temizleyiciler ile kişisel bakım ürünleri imalatında kullanılır. Bu uygulamalarda, bor türevleri; leke çıkarma işlemini kolaylaştırma ve ağartma, enzimleri stabilize etme, alkali tamponlama, suyu yumuşatma ve yüzey aktif madde olarak kullanılan malzemenin performansı artırmak gibi faydaları bulunmaktadır. Aynı zamanda kişisel bakım ürünlerinde bakteri ve mantarların kontrol altına alınmasına yardımcı olurlar.
- Yeni çalışmalarda bor türevlerinin; sabunların temizleme etkisini artırmak, kirin yüzeye yeniden yapışmasını azaltmak, daha parlak, daha temiz giysiler elde etmek için kullanıldığı görülmektedir.