Eti Matik'i sosyal medyada takip etmek ister misiniz?

EVET HAYIR


-Eti Matik Bor Temizlik Ürünü, otomatik çamaşır makinelerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş doğal borlu temizlik ürünüdür.


-Boraks > %55

-Sabun %5-15

-Soda < %10

-Aktif Oksijen %1-2,5

-Diğer < %3


- Bor türevleri, birçok farklı şekillerde çamaşır deterjanları, ev veya endüstriyel tipi temizleyiciler ile kişisel bakım ürünleri imalatında kullanılır. Bu uygulamalarda, borlu bileşimler; leke çıkarma işlemini kolaylaştırma ve ağartma, enzimleri stabilize etme, alkali tamponlama sağlama, suyu yumuşatma ve yüzey aktif madde olarak kullanılan malzemenin performansı artırmak gibi işlevleri vardır. Aynı zamanda kişisel bakım ürünlerinde bakteri ve mantarların kontrol edilmesine yardımcı olurlar. Yapılan yeni çalışmalarda, çamaşır deterjanları ve sabunlarda temizleme etkisini artırmak, kirin yüzeye yeniden yapışmasını azaltmak, daha parlak ve daha temiz giysiler için bor ürünlerinin kullanıldığı görülmektedir. Eti Matik Bor Temizlik Ürünü petrol türevleri, fosfat, sülfatlı dolgu maddeleri içermemesi nedeniyle doğaya ve canlılara dost bir üründür.

 


- Eti Matik Bor Temizlik Ürünü leke çıkarma performansındaki başarısı sayesinde hiçbir çamaşırda ön yıkama olmaksızın iyi bir temizleme sağlamaktadır. Bu durum su, enerji ve zaman tasarrufu açısından oldukça avantajlıdır.-Eti Matik Bor Temizlik Ürünü’nün beyaz çamaşırlarda 60oC’de ve renklilerde ise 40oC’de kullanılması önerilmektedir.


En ideali doğru dozda deterjan kullanmaktır. Çok fazla deterjan kullanmak performansı artırmayacağı gibi az miktarda kullanmakta temizleme gücünü düşürebilmektedir. Doğru deterjan miktarına yönelik öneriler Eti Matik Bor Temizlik Ürünü paketinin üzerinde yer almaktadır.


-Eti Matik Bor Temizlik Ürünü, içerdiği bor sayesinde anti-bakteriyel ve anti-fungal gibi özellikleriyle doğal bir mikrop öldürücüdür. Bu özelliği sayesinde kokuların kumaşlarda kalmasını engellemektedir.


- Deterjanların iyi performans göstermesi için su sertliğinin azaltılmasını sağlamak gerekir. Eti Matik Bor Temizlik Ürünü bünyesinde bulunan bor içeriği, bağlayıcı olarak hareket ederek sertliğe yol açan kalsiyum iyonu ile çözünen kompleksler oluşturur. Böylece suyun yumuşamasını sağlar. Ayrıca makinede ilave kireç sökücü kullanımını da ortadan kaldırarak tasarruf sağlamaktadır.


- Ege Üniversitesi ve Eti Maden Teknoloji Geliştirme Dairesi Başkanlığınca yapılan testler neticesinde Eti Matik Bor Temizlik Ürünü renklerde karışma ve renkli çamaşırlarda herhangi bir renk solması yapmadığı ortaya konulmuştur.


- Eti Matik Bor Temizlik Ürünü çamaşır makinanıza herhangi bir zarar vermez. Aksine suyu yumuşatıp, sudaki sertliği giderdiği için makinanızın kireçlenmesini önler ve ekstra bir kireç sökücü kullanmanıza gerek kalmaz.


-Eti Matik Bor Temizlik Ürünü klor ağartıcı maddeler ile güvenli bir şekilde çamaşır makinelerinde bir arada kullanılabilir.


· Ege Üniversitesi Tekstil ve Konfeksiyon Araştırma-Uygulama Merkezi

· İntertek Test Hizmetleri A.Ş.
· Sentez Mühendislik Müşavirlik Arıtma San. Ve Tic.Ltd.Şti.
· Ankara Zübeyde Hanım Kadın Doğum Hastanesi
· Ankara Laundry Group
· Sincan Lokman Hekim Hastanesi
· Eti Maden İşletmesi Kurum Personelleri
· Diğer Laboratuvarlar


-Beyazlarda 60oC, renklilerde 40oC sıcaklığa sahip programlarda ve önerilen ölçekte kullanmaya dikkat ediniz. Bunlara dikkat ettikten sonra aşağıdakilere de mutlaka uyunuz.

Lütfen makinanızı 1 veya 2 defa uzun programda 60 oC’de normal ölçekte Eti Matik ile boş yıkama yapınız. Böylece makinenizde daha önceden birikmiş kirecin yol açacağı olumsuz etkileri gidermek kolaylaşacaktır. Bazı makinalarda karşılaşılabilecek sorunlardan biri de ürünün makine tarafından çekilmemesi olabilir. Bu durumda Eti Matik’i sıcak suyla deterjan gözüne eklerseniz sorununuz giderilecektir.


- Eti Matik’e doğallığının bozulmaması için koku eklenmemiştir. Fakat koku eklenmesine dair çalışmalar başlatılmıştır.


-Yıkamalarda suyun derecesini yükselttikçe leke çıkarma performansı bütün ürünlerde olduğu gibi Eti Matik’te de artacaktır. Lekeli bölgeyi çitileme, suda bekletme, soda kullanma gibi alternatif yöntemlerle çözüm üretebilir. Unutmayın ki en önemli husus çevremiz ve sağlığımızdır; zararlı kimyasallarla sağlığımızı yavaş yavaş yok etmeyelim.


-

Eti Matik Çamaşırlarınızı Boyamaz, Temizler Şöyleki; Pekçok optik ağartıcı oldukça yüksek toksik bir madde olan benzenden üretilir. Optik ağartıcı ile yıkanmış bir çamaşır giydiğinizde bu optik parlatıcı (ağartıcı) lar cildinize geçer ve güneşli havada dışarı çıktığınızda güneş yanığı şeklinde cildinizde semptomların oluşmasına sebep olur. Deterjanlarda bulunan Optik Parlatıcı (Ağartıcı) lar optik bir ilüzyondur... Optik parlatıcılar deterjanlara kumaşın daha beyaz veya parlak görünmesi için eklenir. Bu kimyasallar temizlik bittiğinde kumaşın üzerinde kalacak şekilde tasarlanmıştır.Böylelikle kumaş florasan taneciklerle kaplanır. Bu tanecikler ultraviyole ışığı görünür ışığa dönüştürür ve böylece siz yıkanan çamaşırı beyaz görürsünüz. Halbuki çamaşır gerçekten beyazlaşmamıştır, kumaşın üzerinde kalan bu optik tanecikler ışığı yansıtır ve siz yalnızca beyaz olduğunu zannedersiniz.Etimatik de optik beyazlatıcı olmadığı için size beyazlatmıyor hissi verebilir çünkü makinanız kimyasal kalıntılardan birkaç yıkama sonra kurtulacaktır.Etimatik ile mainanızda kalan atıklar temizlendikten sonra etkisiniz farkedeceksiniz.

 


Bunların Dışında

Tüm sorularınız için bizimle iletişim kurunuz.